Warunki hodowli oraz wyposażenie kurnika są filarem funkcjonowania fermy.

Każda ferma, która w sposób profesjonalny zajmuje sie hodowlą drobiu do rozmaitych celów musi zwrócić szczególną uwagę na warunki, w jakich będzie przetrzymywane ptactwo. Jednym z najważniejszych elementów planowania tego typu obiektu jest zwrócenie uwagi na oświetlenie, wentylację i utrzymanie ciepła w jego wnętrzu. Zarówno ogrzewanie jak i wentylacja kurników, to kluczowe elementy prowadzenia sprawnej hodowli. Nieprawidłowe parametry w tym zakresie odbiją się później na jakości mięsa, jaj czy pierza.

Wykorzystujemy w produkcji między innymi poidła dzwonowe i kropelkowe dla drobiu

Firma Verkap Plus Sp. z o.o. posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie hodowli drobiu ras rzeźnych oraz kaczek typu Pekin i Barbarie (piżmowych). Dokładamy wszelkich starań, aby ptactwo hodowane na naszej fermie miało dogodne warunki, co jest coraz częściej zaniedbywane przez innych producentów. Wykorzystujemy w produkcji między innymi poidła dzwonowe i kropelkowe dla drobiu, dzięki czemu kury i kaczki mają stały dostęp do bieżącej wody. Na naszych fermach zainstalowaliśmy jest także wiele innych innowacyjnych rozwiązań jak np. oświetlenie Agrilight, system pojenia Impex, system karmienia Val-co, system sterowania mikroklimatem Fancom, oraz automatyczne gniazda Jansen, które są ogromnym wsparciem dla każdej nowoczesnej hodowli.

Jednak nawet najbardziej wyszukane wyposażenie kurnika oraz wytrzymałe materiały budowlane mogą okazać się niewystarczające, jeśli kurnik zostanie wzniesiony bez zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa i sztuki budowlanej. Warto zatem zdać się na wsparcie profesjonalistów.

Gromadzone od kilkunastu lat doświadczenia naszych ekspertów pozwoliły na wypracowanie sprawdzonych rozwiązań. Przygotowanie zwierzętom dogodnych warunków bytowych, oczywiście przekłada się na zdrowie kur, czy bardziej skuteczne przyrosty masy ciała.

Przygotowanie zwierzętom dogodnych warunków bytowych, przekłada się na zdrowie kur.

Zarówno linia żywienia jak i pojenia ma ogromne znaczenie dla powodzenia produkcji pod każdym względem. Dostęp do paszy oraz do wody gwarantuje dobre samopoczucie ptactwa i utrzymanie go w dobrym zdrowiu, do czego bezsprzecznie przyczynia się również skuteczna wentylacja w kurniku. Na naszej fermie stosowane są różne systemy wentylacji. Stała wymiana powietrza zapewnia dogodne warunki ptactwu i powoduje uzyskanie dobrych wyników produkcyjnych.

Wszystkie te aspekty gwarantują najwyższą jakość produktu końcowego, zgodny z wszelkimi standardami przewidzianymi przepisami unijnego prawa.