W jaki sposób fermy drobiu mogą chronić środowisko?

Więcej informacji o warunkach w kurniku znajdziesz tutaj

Hodowcy zaczęli wprowadzać do ferm drobiu dość duże ilości rozmaitych czynników wpływających negatywnie na środowisko np. gazy, pyły, odpady

Ogranicza się znacznie stosowanie antybiotyków bądź używanie szkodliwych gazów m.in. w hodowli drobiu.

Specyfika tego rodzaju hodowli wymaga zachowania najwyższych norm jakościowych.

Hodowla zwierząt każdego niemal gatunku jest działalnością, znaną ludzkości od zarania dziejów. Dotychczas raczej nie była kojarzona z niekorzystnym oddziaływaniem na środowisko. Zdrowe mięso ze swojskiej trzody wiązano raczej z hodowlą ekologiczną.

Niestety sytuacja zaczęła się dynamicznie zmienić od czasu, kiedy upowszechniły się duże, przemysłowe fermy hodowlane. Do tego doszły nowoczesne i nie zawsze korzystne dla środowiska substancje wykorzystywane w karmieniu, leczeniu i pielęgnacji zwierząt. Hodowcy zaczęli wprowadzać do ferm dość duże ilości rozmaitych czynników wpływających negatywnie na środowisko np. gazy, pyły, odpady – wszystko to stanowi źródło zagrożeń.

Dlatego właśnie poszczególne państwa zaczęły dostosowywać swoje prawo w celu polepszania stanu hodowli z eliminacją szkodliwych materii. Największe restrykcje wprowadziły kraje Unii Europejskiej, która stale modyfikuje przepisy.

Ogranicza się znacznie stosowanie antybiotyków bądź używanie szkodliwych gazów m.in. w hodowli drobiu. Jednocześnie Wspólnota dofinansowuje zakup paneli słonecznych oraz innowacyjnego sprzętu, który pozwala utrzymać większy porządek i higienę.

Dlatego właśnie nowoczesne obiekty hodowlane są ostatnio coraz lepiej wyposażane w sprzęt, dzięki któremu do środowiska trafia zdecydowanie mniej szkodliwych substancji niż miało to miejsce jeszcze dekadę temu.

Ogromne znaczenie ma to zwłaszcza w przypadku ferm drobiu. Specyfika tego rodzaju hodowli wymaga zachowania najwyższych norm jakościowych nie tylko ze względu na wymaganą jakość pozyskiwanego mięsa, ale również na substancje emitowane przez fermę do środowiska.

Hodowla kurcząt rzeźnych, kur niosek czy kaczek piżmowych (Barbarie), należy do najbardziej wymagających, dlatego właśnie w przypadku tego typu ferm należy postawić zdecydowanie na ekologiczne rozwiązania.

Firma Verkap Plus Sp. z o.o jest lokalnym liderem wśród producentów drobiu. W naszych obiektach hodowlanych zainstalowaliśmy innowacyjne systemy pojenia i karmienia drobiu, a także odpowiednie ogrzewanie kurnikawarunkują właściwe warunki hodowlane.

Nasze wieloletnie doświadczenie oraz praktyczne podejście do swojej pracy pomagają nam spełnić wszelkie wymogi jakościowe oraz europejskie standardy.

Służymy profesjonalnym wsparciem oraz fachowym doradztwem, dzięki którym nasi partnerzy mogą liczyć na najlepszą i najbardziej trwałą współpracę ze specjalistami w swojej branży.