Problem z pleśniakowcem lśniącym na fermach drobiarskich.

Więcej informacji o warunkach w kurniku znajdziesz tutaj

Pleśniakowiec lśniący zasiedla czasem magazyny i spiżarnie, w których przechowywana jest mąka, kasze, ziarno zbóż i pasze.

Systemy pojenia i karmienia drobiu, a także odpowiedniego ogrzewania, warunkują właściwe warunki hodowlane.

Pleśniakowiec lśniący zwany również czarnym chrząszczem ściółkowym, przebywał dotychczas w krajach tropikalnych i żywił się resztkami organicznymi pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Generalnie rzecz ujmując – jest wszystkożerny. Ważne, aby pokarm był zatęchły, spleśniały, psujący się lub rozkładający.

Samice przyklejają jaja do substratu lub produktów przy pomocy lepkiej wydzieliny. Jaja są drobne, 1,4 mm x 0,7 mm, okryte przeźroczystą, cienką i delikatną osłonką jajową, przez którą widać mlecznobiałe żółtko.

Pleśniakowiec lśniący zasiedla czasem magazyny i spiżarnie, w których przechowywana jest mąka, kasze, ziarno zbóż, pasze i żeruje w pleśniejących produktach, zaniedbanych i zapomnianych. W magazynach rzadziej występuje w charakterze masowym, stąd jego znaczenie w przechowalnictwie jest dosyć znikome. Natomiast jeśli się w tymże przechowalnictwie w ogóle pojawia, oznacza to, że warunki przechowywania produktów są naganne. Dlatego tak ważne są systemy pojenia i karmienia drobiu, a także odpowiedniego jego ogrzewania, które warunkują właściwe warunki hodowlane.

Mogą też stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi, jeśli nawóz kurzy jest przeznaczany na pola w pobliżu mieszkań ludzkich. Przedmiotowa tematyka była już wielokrotnie poruszana w naszych artykułach.

Pleśniakowiec wgryza się w ciało martwych i wyczerpanych chorobą kurcząt, u których następnie żeruje pod skórą. Zdarzyły się jednak przypadki, kiedy larwy i chrząszcze znajdywano w organach wewnętrznych martwych kur. Ponad 30% padniętych kurcząt z powodu białaczki miało pod skórą larwy i dorosłe pleśniakowce.

Dlatego tak ważne jest umiejętne zamontowanie w kurnikach systemów wentylacji kominowej i przemysłowej. Verkap Plus Sp. z o.o. wykorzystuje w produkcji innowacyjną technologię w codziennej hodowli drobiu.

Dzięki naszemu doświadczeniu, prowadzimy hodowle drobiu spełniające wszelkie standardy. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą naszej firmy oraz do kontaktu.

Verkap Plus Sp. z o.o. to gwarancja jakości i rzetelności w zakresie umiejętnego i skutecznego hodowania drobiu.

Nasza firma spełni Państwa oczekiwania i sprosta wszelkim wyzwaniom jakie stawia przed nami Klient. Zapraszamy do kontaktu.